Жіноча сумочка вміщає безліч речей: косметику, документи, гаманець, телефон. Цей список може збільшуватися для бізнеследі, мам в декреті, в залежності від ситуації. Крім того великий поліетиленовий пакет виглядає не дуже естетично. А стильна сумочка, що гармоніює з кольорами одягу чудово доповнить ваш образ і вмістить все необхідне. Це аксесуар, який виконує дві функції: практичну та естетичну.

Сумки як і одяг мають різне призначення і стильовий напрямок. Відповідно до цього різняться по дизайну та формі. Є універсальні сумки, які пасують майже до всіх речей: спортивних костюмів, суконь та класичних жакетів. Є суто вечірні моделі, елегантні клатчі, витончені ридикюлі, об'ємні спортивні сумки.

Як грамотно вибрати сумку до типу фігури

Жіноча сумочка може чудово доповнити загальний образ, стати його яскравим акцентом, або, навпаки, все зіпсувати. Тому до вибору сумки слід підходити з розумом. 

Для початку проаналізуйте:

  •  які сумки вже є у вашому гардеробі;

  • з якими речами ви будете носити куплену сумочку, чи пасують вони один одному.

  • далі обирайте сумку, що гармоніює з вашим зростом та типом фігури. 

Гармонія пропорцій та розмірів відіграє важливу роль у створенні образів. Якщо ви обрали лук оверсайз зі штанами-балонами та об'ємною сорочкою, то сумку слід обрати середнього розміру. Габаритна сумка-шопер буде ще більше розширяти силует і зробить образ надмірним. Якщо додати сюди невисокий зріст, то таке поєднання ще більше його вкоротить. Форма — чітка, каркасна.

Для високих дівчат підійдуть моделі середніх та великих розмірів. Форми та фактури: м'які об'ємні сумки, а також аксесуари строгих геометричних форм, рельєфні, з візерунком. Чого слід уникати: довгих вертикальних ліній. Наприклад, сумка з довгим ременем на плече візуально видовжить силует. Так само подовгаста прямокутна сумка для струнких та високих дівчат  додасть пару сантиметрів до зросту.

Невисоким струнким дівчатам рекомендується вибирати ручну поклажу середнього розміру або у міні форматі. Це класичні сумки з каркасом, мініатюрні клатчі та багети, кроссбоді. Форми та фактури: будь-які, з переважанням вертикальних ліній. 

Пишнотілі красуні найкраще виглядають з середніми та габаритними сумками. Перевагу слід надати моделям з чітко окресленими формами. Мякі фактури візуально розмивають силует. Але тут треба дивитися, яка частина найобємніша, який типаж фігури.

 

Є 5  типів жіночих фігур. Прямокутник (Н-силует), груша (А-силует), яблуко (О-силует), пісочний годинник (Х-силует), перевернутий трикутник V-силует.

 

Для Н-силуету характерні однакова ширина плечового поясу та бедер, не яскраво виражена талія. Таку фігуру ще називають підлітковою. Вона нагадує прямокутник, де ще немає окреслених форм. Жировідкладення розподіляються рівномірно по всьому тілу. Даному типажу слід робити акцент на талію, додавати об'єм по бедрах, та відкривати стрункі ноги. Вдалим рішенням для такого типажу стане поясна сумка-бананка, що вигідно підкреслить талію, або ж кроссбоді чи багет. Вибирайте контрастні моделі, чітких округлих форм, що згладжують гостроту пропорцій. Чого слід уникати: прямокутних видовжених форм.

Для А-силуету характерні пишні бедра, вузька талія та грудна клітка. Жировідкладення зосереджені в районі стегон, силует нагадує грушу. Рекомендовані моделі: елегантні клатчі, конверти, сумки на коротких ручках, що носяться на лікті або на плечі. Акценти у верхній частині урівноважують пропорції. Форми та фактури: строга геометрія, абстрактні візерунки, стьобана шкіра, глянець, лак та ін.

О-силует має слабовиражену талію. Жировідкладення зосереджені в районі живота, ноги стрункі. в даному випадку потрібно зміщувати акценти від проблемної ділянки. Рекомендується носити: сумки на довгих ременх, мяких та напівжорстких форм. Вдалим рішенням буде сумка видовжена по вертикалі, щ овізуально відкорегує геометрію тіла і видовжить силует в районі талії.

 

Х-силует або пісочний годинник вважається найбільш жіночним  типом, має яскраво виражену тонку талію, великі груди і пишні бедра. Повніє рівномірно у верхній частині і в бедрах, при цьому талія залишається вираженою. Такому типажу пасують майже всі сумки. Але найефектніше виглядають образи з підкресленою талією. Тому слід обирати ручну поклажу середнього розміру, що носиться на ліктьовому згині, кроссбоді на рівні таліїї, поясну сумочку. Дуже елегантно виглядають образи з невеликими клатчами в руці.

V-силует має широкі плечі, великі груди, вузькі бедра і талію. Плечі помітно ширші за стегна. Такий тип повніє переважно у верхній частині: на животі, в грудях, верхній частині рук. Ідеальною сумкою для такого силуету буде сумка кросс-боді з довгою ручкою, або сумка, що розташовується на рівні талії і нижче. Розміри сумок — середні та великі, м'які шопери або такі що тримають форму.